Dayanışmayla emek arasında bir arafsal pozisyon

Che ve dayanışma

Che diyor ki…

Bu tiyatro ders notları, öğrenciler arası dayanışmanın “not aldığı defteri yanındaki görmesin diye gizleme” seviyelerinde gezdiği bir dönemde tutulmaya ve paylaşılmaya başlandı.

Dayanışma ezilenlerin inceliğidir” diyor Che, biz de böyle böyle inceldik. Lakin duyuyoruz ki, bu dayanışma jesti bir emekten kaçma fırsatına dönüşebiliyormuş. Emek derken, 20-30 sayfa bir şey okumaktan bahsediyorum.

Yani diyeceğim o ki, burada bazı ders notları var diye bütün sömestr yan gelip yatmayın, biraz okuyun, bizi hocalarla papaz etmeyin daa… Ha ben bunu dedim diye okuma-yazma seferberliği başlamaz ama, yani ne diyeyim, niye böyle yapıyorsunuz arkadaşlar? Cık cık…

Reklamlar

About Barış Yıldırım

1975 doğumlu, Dersimli. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro/Dramatik Yazarlık bölümünden mezun oldu. ODTÜ Felsefe Bölümü’nde ‘Marx’ta İçerik ve Biçim’ adlı tez çalışması ile yüksek lisans eğitimini tamamladı. Şu an Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde Siyaset Bilimi ve DTCF’de Tiyatro bölümünde doktora eğitimini sürdürmekte. Çevirmenlik, senaristlik, bestecilik ve yazarlık yapıyor. İngilizce ve İspanyolcadan yayımlanmış çeşitli çeviri kitaplarının, derleme kitaplara yaptığı katkıların yanı sıra Dünden Yarınları Görebilenlerimize isimli bir şiir kitabı, çeşitli albümlerde şarkıları var. Tiyatro, sinema, edebiyat, kültür, felsefe ve siyaset konulu yazılar yayımladığı dergi, gazete ve internet portalleri arasında Fraksiyon, Sendika, Bianet, Mimesis, Sahne, Red, Mesele, Evrensel Kültür, Katık, Altyazı, Rh+, Radikal, Evrensel, Birgün, Özgür Gündem, Kampfplatz, MRZine bulunuyor.
Bu yazı Duyuru içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s